25 лютого – 146-та річниця від дня народження відомої української письменниці, перекладача, культурного діяча та волинянки Лесі Українки.
27 січня – 125 років від дня народження Павла Григоровича Тичини (1891 – 1967), поета, який неодноразово бував на Черкащині. Ім'я Павла Тичини носить Уманський державний педагогічний університет
ОЛЕКСАНДРА ОЛЕСЯ ПЕРЕПОХОВАЮТЬ У КИЄВІ 29 СІЧНЯ, В ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ
Про це заявив на брифінгу міністр культури України Євген Нищук. Літак із прахом Олександра Олеся та його дружини Віри Кандиби приземлився в Україні сьогодні, 27 січня.
Останки поховають у Києві, на території Державного історико-меморіального Лук’янівського заповідника. Могили Олександра Олеся й Віри Кандиби стануть першими на Алеї почесних поховань представників української військово-політичної еміграції. Саме тут перепоховуватимуть інших діячів української еміграції, прах яких за потреби повертатимуть до України.
Саме держава повинна взяти на себе зобов’язання опікуватися могилами видатних українців за кордоном, зазначив Євген Нищук. Якщо ж із якихось причин це неможливо, почесним є повернути останки цих людей на батьківщину, вважає міністр.
За його словами, визначальною у прийнятті рішення щодо перепоховання має бути воля нащадків. Цілком імовірним є сценарій, коли діячів еміграції перепоховуватимуть на малій батьківщині. До прикладу, міська влада Білопілля на Сумщині, звідки родом Олександр Олесь, висловила готовність перепоховати поета поруч із будинком, де він народився й виріс. Але родичі, яі мешкають у Канаді, висловили бажання, щоб прах був перепохований у Києві.
До неділі відбудуться всі необхідні підготовчі процедури. Церемонія перепоховання розпочнеться о 13.30.
Опісля відбудеться покладання квітів до могил двох крутян, які також поховані на Лук’янівському кладовищі.
Нагадаємо, перепоховати Олександра Олеся саме на Алеї почесних поховань на Лук'янівському кладовищі запропонував голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович. Також він наголошував, що "вирішення цієї конкретної проблеми не вирішує проблему в цілому. Могили видатних українців, як про це повідомляв Український інститут національної пам’яті на тематичному круглому столі в червні минулого року, розкидані по цілому світу. Чимало з них – під загрозою. Частина, вочевидь, залишиться на місці й потребуватиме спільної опіки місцевих українських громад й української держави".
За інформацією керівника відділу обліку й збереження місць пам'яті УІНП Павла Подобєда, за кордоном – понад 250 тисяч поховань вагомих діячів української еміграції.
22 січня - День Соборності України відзначається щорічно з 1999 року. Це свято приурочене об'єднанню УНР і ЗУНР, яке відбулося 22 січня 1919 року. Детальніше про історію і заходи на День соборності України 2017 матеріалі Styler. День Соборності України - свято народної єдності, що відзначається в пам'ять про події, які об'єднали українців східної і західної частини країни в далекому 1919 році. День Соборності, як ніколи, актуальний і в наші дні. У програмі святкових заходів відбудеться вшанування не тільки активістів УНР і ЗУНР, а й сучасних героїв, учасників Революції Гідності, воїнів АТО, які віддали життя за єдність України. Історія Дня Соборності
Григір Михайлович Тютюнник — український письменник-прозаїк.
Народився 5 грудня 1931 року, с. Шилівка, Полтавської області в родині селян — Тютюнника Михайла Васильовича і Тютюнник (до заміжжя Сивокінь) Ганни Михайлівни, які працювали в колгоспі — батько плотникував, косив, пиляв, і, що цікаво, то вже в свої немолоді роки не полишав надії вступити в виш і почати вчителювати, а мати працювала на різних роботах — полола, в'язала, поливала і подавала снопи в барабан.
Сьогодні 25.06.2014 почав роботу сайт uanvk.jimbo.com